Έθιμα

ΑΕΕΣΚ

ΣΦΟΚ

» » » 12η Αγωνιστική | Φορτούνα - Κορακοβούνι 2-2

Ισοπαλία για την ομάδα του Κορακοβουνίου σήμερα το πρωί της Κυριακής με την ομάδα της Φορτούνας Ξηροπήγαδου.

Το σκορ άνοιξε για την ομάδα του Κορακοβοθνίου ο Λάμπρου Ανδρέας για να ισοφαρίσει   ο Δήμος Μουντζούρης αργότερα σε 1-1 που ήταν και σκορ ημιχρόνου.

Στην επανάληψη  με γκολ Παναγιώτη Τετώρου το Κορακοβούνι έκανε το 1-2 και λίγα λεπτά αργότερα έμεινε με 10 παίχτες λόγω του τραυματισμού του στυλοβάτη της άμυνας Δημητρίου Τετώρου που κ έχοντας κάνει και τις 3 αλλαγές για να φτάσει η ομάδα της Φορτούνας στην ισοφάριση στο 85′ με τον ΑΝτ. Τσιούλο.

Στην αρχή του αγώνα έγινε η βράβευση του Κώστα Λυτρίβη για το καλύτερο γκολ της αγωνιστικής στον αγώνα με τον Αχιλλέα Παραλίου Άστρους.

για το γκολ του με τον αγώνα του Κορακοβουνίου-Αχιλλέας Παραλίου Άστρους ως καλύτερο γκολ της αγωνιστικής.