ΑΕΕΣΚ

ΣΦΟΚ

» » » Πρεμιέρα με ήττα και παράπονα για το Κορακοβούνι

Το καλύτερο φύλαγαν για την επανάληψη Κορακοβούνι και Λεωνίδιο στο γήπεδο του Αγίου Ανδρέα.
Μετά από ένα άκραπο πρώτο μέρος με το Λεωνίδιο να έχει την υπεροχή και δημιουργεί 4 καλές φάσεις για γκολ και το Κορακοβούνι να χάνει μεγάλη ευκαιρία στο 40′ ήρθε η επανάληψη με 5 γκολ. Συγκεκριμένα στο 57′ οι γηπεδούχοι άνοιξαν το σκορ με κεφαλιά του Ρεντούλη, ενώ στο 68′ ο Γιαννούσης ΚΔ ισοφάρισε με εκτέλεση πέναλτι. Στο 75′ οι φιλοξενούμενοι πήραν κεφάλι στο σκορ με τον Κυρίο για να ισοφαρίσει σε 2-2 ο Κουλεντιανός στο 88′. Κι ενώ όλοι πίστεψαν ότι η ισοπαλία θα είναι το τελικό αποτέλεσμα ήρθε ένα αυτογκόλ του… στο 90′ γαι να δώσει τη νίκη στο Λεωνίδιο.

Οι γηπεδούχοι, πάντως, διαμαρτύρονται για μη τήρηση του φερ πλέι στη φάση του γκολ στο 90′, αφού νωρίτερα ποδοσφαιριστής τους είχε τραυματιστεί και οι φιλοξενούμενοι συνέχισαν τη φάση που διαμόρφωσε το τελικό 2-3. Οι διαμαρτυρίες συνεχίστηκαν και μετά το τέλος του ματς και η όποια ένταση δημιουργήθηκε δεν είχε συνέχεια χάρη στην παρέμβαση των πιο ψύχραιμων και από τις δύο πλευρές.

Πηγή: astrosnews.gr